EUROCOLOR
EUROCOLOR
Uszczelki okienne co najmniej raz w roku należy smarować za pomocą wazeliny technicznej lub silikonu do uszczelek w celu poprawnego funkcjonowania okna.
Do pielęgnacji okien można stosować ogólnodostępne środki myjące rozcieńczone w ciepłej wodzie i miękkie gąbki lub szmatki. Należy pamiętać aby nie używać agresywnych środków, opartych na bazie rozpuszczalników lub środków przeznaczonych do szorowania, nie należy stosować również takich przedmiotów jak szpachelki, szczotki druciane, szorstkie gąbki itp.
Zalecamy, aby folię ochronną znajdującą się na profilach okiennych zdjąć jak najszybciej po zamontowaniu okien (najlepiej do 3 miesięcy od montażu). Zbyt długi trzymanie folii na oknie może prowadzić do jej wulkanizacji i tzw. wtopienia się w profil co może prowadzić do powstania odbarwień na powierzchni profili. W przypadku dalszych prac wykończeniowych prowadzonych w pomieszczeniu, w którym zamontowane jest okno, należy zabezpieczyć je zwykłą folią co uchroni to okno przed ewentualnymi uszkodzeniami.
Tak należy, Okna (PVC) / (ALU) z natury są oknami bardzo szczelnymi, musimy więc pozwolić wilgoci wydostać się z pomieszczeń doprowadzić do wymiany powietrza. Okna w pozycji uchylnej powinniśmy zostawić na minimum 15-30 minut dziennie, możemy skorzystać również z funkcji mikrowentylacji lub funkcji zima-lato w oknie, wtedy przy minimalnym uchyle okna zapewniamy dopływ świeżego powietrza.
Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie okuć okiennych co najmniej raz w roku, należy je smarować, co zapewni lekkie działanie okna i ochronę okucia przed przedwczesnym zużyciem jego elementów. Należy stosować wyłącznie smar lub olej maszynowy bez zawartości żywic i kwasów. Dostępny jest on w salonach sprzedaży EUROCOLOR lub w wyspecjalizowanych placówkach handlowych.
Zjawisko kondensacji pary wodnej na wewnętrznej stronie szyby wynika z następujących czynników: warunków klimatycznych na zewnątrz, temperatury powietrza wewnątrz budynków, poziomu wilgotności wewnątrz budynku, natężenie wentylacji i temperatury na powierzchni okna. Najlepszym sposobem ograniczenia tego zjawiska jest wychwytywanie pary wodnej już w momencie jej powstawania (np. kuchnia, łazienka), w tym celu można zastosować nawiewniki. Bardzo ważne jest również odpowiednie ogrzewanie i wentylacja pomieszczeń.
Jeżeli rysy są płytkie można do tego użyć specjalnego pisaka korekcyjnego korektora. Umożliwia on zabarwienie powierzchni okna na odpowiedni kolor. Farba w nim zawarta jest odporna na działanie światła i czynników atmosferycznych. Pisaki w wybranym kolorze okleiny można nabyć w salonach EUROCOLOR. Szlifowanie okleiny oraz stosowanie środków chemicznych może prowadzić do trwałego uszkodzenia powierzchni okna. W przypadku większych uszkodzeń doradzamy kontakt z Serwisem EUROCOLOR, który dysponuje specjalistycznym sprzętem do naprawy okleiny.
Tak i nie. Tak dlatego, że w zasadzie nie wymaga od nas specjalnej uwagi czy troski. Nie, ponieważ należy przynajmniej raz do roku smarować elementy okucia w miejscach do tego przeznaczonych.
Zakup okien to bardzo ważna decyzja, której konsekwencje odczuwalne będą w trakcie ich użytkowania przez wiele lat. Przy wyborze okien do domu poza jakością, parametrami szczelności, przenikalności cieplnej, wodoszczelności, warto kierować się m.in. doświadczeniem, opiniami znajomych czy sąsiadów, wiarygodnością producenta stolarki, a także okresem udzielanej gwarancji. Ogromne znaczenie ma także precyzyjny pomiar i odpowiedni dobór produktu – dostosowany do potrzeb klienta, czyli uwzględniający potrzebne funkcjonalności oraz profesjonalny montaż. Dlatego tak ważny jest sam proces doradztwa i fachowej pomocy handlowców. Błędna decyzja, często dyktowana pośpiechem czy niską ceną, zazwyczaj wywołuje frustrację podczas użytkowania źle dobranej stolarki okiennej.
Oznacza to, że po otwarciu obydwu skrzydeł nie widzimy żadnego słupka (elementu dzielącego kwatery).
Minimalny rozmiar dla okna nieotwieranego (fix w ramie) to 300 x 300 mm. Dla okna funkcyjnego np. z funkcją rozwierno-uchylną to 410 x 410 mm.
Profile REHAU, SCHÜCO, VEKA są profilami równoważnymi pod względem jakościowym i technicznym, każdy z nich posiada wyróżniki czyniące go wyjątkowym, np. okna Rehau posiadają powłokę HDF, która zapewnia niespotykaną biel i połysk profili. EUROCOLOR wychodząc naprzeciw potrzebom swoich Klientów stara się oferować możliwie szeroki wachlarz produktów.
Tak, już w standardzie i bez dopłat stosujemy klamki z funkcją Secustik, zapewniające dodatkową ochronę przed próbą wyważenia okna a ponadto okucia, które stosujemy posiadają standardowo po cztery zaczepy antywyważeniowe w każdej kwaterze. Docelowo każde okno można „dozbroić” m.in. w szyby antywłamaniowe P2 lub P4, czy też okucia klasy RC-2.
Każdorazowo sprawdzamy wykonalność okien porównując ich wielkość z maksymalnymi wymiarami dopuszczalnymi w danym systemie okiennym. Z uwagi na różnorodność rozwiązań zawsze można dobrać optymalne pod kątem danego zastosowania. W przypadku niemożliwości wykonania danej konstrukcji ze względu na przekroczone gabaryty polecamy wykonanie okien z aluminium, których profile cechuje większa sztywność niż w przypadku profili PVC.
Współczynnik Uw okna oznacza ilość mocy (odpowiadającej ciepłu), jaka przenika przez każdy metr kwadratowy okna, gdy różnica pomiędzy temperaturą wewnątrz budynku a panującą na zewnątrz jest równa jednemu kelwinowi. Im niższe Uw, tym bardziej energooszczędne okno.
Rw to współczynnik izolacyjności akustycznej właściwej. Jest wyrażany w decybelach (dB). Im wyższa wartość współczynnika Rw, tym lepiej okno izoluje od hałasu z zewnątrz, a więc wycisza mieszkanie. Typowe nowoczesne okno ma izolacyjność akustyczną na poziomie około 30 dB.
Współczynnik g mówi o tym, ile energii słonecznej przedostanie się przez szybę (jak bardzo słońce jest w stanie nagrzać pomieszczenie). Przyjmuje się, że współczynnik g okna jest równy współczynnikowi dla szyby. Trudno jednoznacznie określić czy większy jest lepszy – przy dużych oknach zamontowanych od strony południowej może się okazać, że koszty chłodzenia latem (klimatyzacja) są wyraźnie większe niż to co oszczędzi się na ogrzewaniu zimą (więc wskazane byłoby mniejsze g). Od strony północnej wysoki współczynnik g w pewnych przypadkach może być wskazany). Decyzja należy do inwestora. Najcieplejsze szyby dwukomorowe maja zwykle niski współczynnik g (dużo poniżej 50% - np. Ug = 0,5 ma współczynnik na poziomie 37%).
Od czasów pierwszych Okien (PVC) technologia produkcji profili, uszczelek i szyb uległa wielu poprawom i innowacją. Obecnie, stosując dedykowane rozwiązania można znacząco zredukować słyszalny poziom hałasu w mieszkaniu. Warunkiem jest jednak zastosowanie kompleksowego rozwiązania a kluczowym elementem jest dobranie odpowiedniej szyby dźwiękochłonnej (inna szyba sprawdzi się w centrum miasta, inna obok lotniska), zastosowanie odpowiedniego profilu (najlepsze efekty dają profile z środkową uszczelką), konieczny jest też staranny montaż, z wykorzystaniem specjalnych materiałów (piana dźwiękochłonna). Efekt jak zawsze jest współmierny do kompleksowości zastosowanego rozwiązania.
Czasy kiedy aluminium stosowało się jedynie w blokach lub biurowcach minęły bezpowrotnie. Obecnie można wyposażyć swój dom w stolarkę aluminiową dedykowaną do domów jednorodzinnych. Często jej parametry cieplne dorównują PVC, a możliwości konstrukcyjne pozwalają na wykonanie większych gabarytów. W przypadku projektów wysokobudżetowych zastosowanie aluminium wzmacnia wrażenie solidności i nowoczesności projektu, możliwe jest nawet wykonanie „szklanych domów” stosując konstrukcje fasad słupowo-ryglowych.
Systemy drzwiowe posiadają system wzmocnień, który skutecznie uniemożliwia zwichrowania i opadanie skrzydeł i ram. Profile użyte do budowy ościeżnicy i skrzydeł wyposażane są we wzmocnienia w postaci kształtowników stalowych rozmieszczonych na całej długości krawędzi poszczególnego elementu drzwi zapewniając im stabilność i trwałość.
Nie polecamy stosowania takiego rozwiązania, gdyż drzwi tego typu jak ich nazwa wskazuje przeznaczone są do stosowania wewnątrz budynku np. jako przejścia na klatkach schodowych, wejścia do biur itp. Różnica między drzwiami wewnętrznymi a wejściowymi tkwi nie tylko w ich wyglądzie ale przede wszystkim w rodzaju zastosowanego okucia i sposobie ich ryglowania. Drzwi wewnętrzne ryglowane są tylko za pomocą kasetki lub zasuwnicy, natomiast Drzwi wejściowe (PVC) wyposażone są w zasuwnice, haki, rygle itp. elementy znacząco wpływając na ich bezpieczeństwo i utrudniając dostaniem się do wnętrza domu czy mieszkania osobom trzecim.
Okna stanowią jedno z głównych źródeł strat ciepła w strukturze budynku. Stosując rolety zewnętrzne można łatwo ograniczyć ten niepożądany efekt. Między oknem a pancerzem rolety powstaje tzw. „poduszka powietrzna”, działająca jak dodatkowa warstwa izolująca. Zasuwając swoje rolety EUROCOLOR w okresie zimowym zmniejszasz zapotrzebowanie budynku na energię, znacząco zmniejszając koszty jego ogrzewania, nawet do 25%.
EUROCOLOR
Nasza oferta jest bardzo szeroka i jako jeden z nielicznych producentów Europie posiadamy w ofercie profile trzech wiodących marek PVC: REHAU, SCHÜCO, VEKA. Dodatkowo w ofercie posiadamy również profile aluminiowe marek ALUPROF i POZNIO.
EUROCOLOR
Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania?
Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego w zakładce kontakt.